+38 (073) 728 32 17
Порожня
Ми працюємо! Відправляємо в міста, де працює Нова Пошта. Все буде Україна!

Скейтбординг ➤ Україна на відбірному турнірі на Олімпійські ігри 【2024】

Історія розвитку скейтбордингу.

Скейтбординг - це вид спорту та культура, яка зародилася в Каліфорнії, США, у 1940-1950-х роках. Його поява тісно пов'язане із серфінгом; багато хто вважає його «серфінгом на суші». Ось коротка історія розвитку скейтбордингу до наших днів:

1950-ті роки: Зародження

- Початок: Скейтбординг з'явився, коли серфери Каліфорнії шукали альтернативу серфінгу у дні, коли хвилі були малі. Вони прикріплювали колеса від роликових ковзанів до дерев'яних дощок, щоб імітувати серфінг землі.

- Перші скейтборди: Ці ранні "скейтборди" були дуже примітивними та далеко не такими функціональними, як сучасні.

1960-і роки: Популяризація та перший спад

- Зростання популярності: У 1960-х роках скейтбординг став популярним, переважно серед молоді. З'явилися перші комерційні скейтборди та спеціалізовані магазини.

- Перша криза: Наприкінці 1960-х через проблеми з безпекою та низкою нещасних випадків популярність скейтбордингу різко впала.

1970-і роки: Відродження та інновації

- Технологічні покращення: На початку 1970-х поліуретанові колеса замінили традиційні металеві або гумові, що значно покращило зчеплення та керованість.

- Зародження скейтбордінгу: Поява басейнів для катання і перших скейт-парків призвело до розвитку скейтбордінгу (верт-рампи).

1980-і роки: Вуличний скейтбординг та культура

- Вуличний скейтбординг: У 1980-х вуличний скейтбординг став популярним, а скейтери почали використовувати елементи міського середовища (сходи, перила, бордюри) для трюків.

- Відео та медіа: Поява скейтбордингових відео та журналів сприяла зростанню популярності та розвитку скейт-культури.

1990-і роки та 2000-і: Глобальне визнання та інтеграція

- Глобальне поширення: Скейтбординг поширився по всьому світу, ставши не лише видом спорту, а й частиною вуличної культури.

- Професіоналізація: Поява спонсорських контрактів, професійних змагань, таких як X Games, та значне покращення обладнання.

2020-і роки: Олімпійський дебют

- Олімпійські ігри: У 2021 році скейтбординг вперше був включений до програми Олімпійських ігор у Токіо, що стало значним кроком до визнання скейтбордингу як серйозного виду спорту.

Скейтбординг продовжує розвиватися, поєднуючи у собі спортивні досягнення, культурний вплив та творче самовираження.

2024 рік: Офіційно представляють Україну в олімпійській кваліфікації

Українські скейтбордисти Юрій Коротун із Клавдієва та Богдан Совєт із Лубен розпочали участь у своєму першому відбірковому турнірі на Олімпійські ігри-2024. Вони стали першими райдерами в історії українського скейтбордингу, які офіційно представляють Україну в олімпійській кваліфікації.
Коротун та Совєт отримали запрошення на участь в олімпійських відбіркових змаганнях зі скейтбордингу від Міжнародної федерації ролер спорту та скейтбордингу (World Skate) після тривалих переговорів між українською стороною та представниками World Skate, яка є організатором олімпійських змагань з цього.
Українське міністерство молоді та спорту, а також Українська федерація ролер спорту (яка є офіційним представником World Skate в Україні), надали підтримку в отриманні дозволів на виїзд та інших організаційних аспектах. У фасилітації процесу між УФРС та Мінмолодспорту також брала участь громадська організація Street Culture.
"Цей шлях був довгим і важким, з переговорами та встановленням дипломатичних відносин із World Skate, Міністерством молоді та спорту України та офіційними представниками World Skate в Україні - Українською федерацією ролер спорту. Ми зіткнулися з непорозуміннями, суперечками, стресом, необхідністю йти на компроміси обмеженими ресурсами та часом, але нам це вдалося", — коментує отримання допуску до олімпійського відбору Коротуна та Совєта їхній менеджер Максим Карпенко.