+38 (073) 728 32 17
Порожня
Ми працюємо! Відправляємо в міста, де працює Нова Пошта. Все буде Україна!

Скейтборды

Знайдено: 1 - 12 серед 145 товарів

Як вибрати скейтборд?

 На перший погляд, скейти, як їх називають у народі, практично ідентичні та відрізняються лише малюнком.

 Здавалося б, що все дуже просто: ось дошка та колеса. Сподобався зовнішній вигляд і вперед.

Чи так це насправді? Нумо розбиратися разом.

 Крок 1: Вибираємо стиль катання.

 Катання з вітерцем чи захопливі трюки?

 А може, професійний скейтбординг у перспективі?

 Перед покупкою обов'язково подумайте, де і як ви використовуватимете скейтборд, щоб зробити правильний вибір.

Ознайомимося з основними видами:

- Класичний скейтборд або універсальний спортивний інвентар, знайомий кожному.

 Зручний для виконання стрибків та інших трюків, бажано у спеціально обладнаних скейт-парках.

 Конструкція з обох кінців має трохи загнуту вгору деку. Посеред дошки є маленьке заглиблення (конкейв).

- Пенні борд — ідеальний варіант для новачків.

 Популярна модель серед дітей та підлітків, виконана із міцного пластику, без переднього загину. Форма більш обтічна і, як правило, не наближена до класичної прямокутно-овальної.

- Круїзер — збільшена версія класики. Підходить для тих, хто любить плавно і не поспішаючи пересуватися міськими вулицями. Не призначений для великих швидкостей, основна перевага — маневреність. Водночас його обирають і любителі трюків у спеціальних майданчиках — «басейнах».

 Дека широка, за формою нагадує рибку.

 Передній загин відсутній, як у пені борда.

- Снейкборди (стрітборди). Останнім часом до цієї категорії належать борди зі структурою Ripstik. Для кращого розуміння відмінностей розглянемо їх окремо.

 А) Снейкборд сподобається тим, хто вже має певні навички катання.

 Дошка складається з трьох частин, з'єднаних рухомими шарнірами.

 Б) Ripstik чи Waveboard. Принцип руху хвилеподібний, схожий на снейкборд. Не призначений для виконання трюків, пов'язаних зі стрибками.

 Конструкція — це дві жорсткі частини, з'єднані шарніром посередині. Коліс зазвичай лише два, вони досить широкі.

 Лонгборд — чудове рішення для професіоналів, закоханих у скейт-трюки та спуски під ухилом. Розвиває високу швидкість і вимагає постійного відштовхування від землі.

 Відрізняється від інших м'якими великими колесами. Переднього загину немає. Задній дуже маленький і звужується до невеликого хвоста, або взагалі відсутній. Довжина деки від 90 до 150 см, залежно від виду.

 Обравши формат, переходимо до наступного етапу.

 Крок 2: Увага до деталей конструкції.

 Стандартний скейтборд складається з основних елементів: дошка (дека), підвіски (траки), колеса.

- Дошка або дека — найголовніший елемент будь-якого скейта, який відповідає за безпеку райдера. Вона не тільки несе на собі вагу людини, а й має витримувати навантаження від стрибків.

 Матеріал з якого виготовлена — клен. Залежно від моделі використовують різні сорти.

 Якісні, але дорогі — канадський; дешеві, але не дуже міцні — китайський. У середньому ціновому сегменті комбінуються між собою. Також можливі дошки з берези, бамбука та навіть пластику.

 Для підвищення рівня міцності дека клеїться із кількох шарів (6-10) деревини.

 Оптимально 7 таких шпальт. Для спокійного катання підійде й менша кількість. Одним із факторів зносостійкості є якість клею. Чим краще проклеєні шари між собою, тим довше прослужить дошка і не розшарується.

- Конвейв або спеціальна канавка посередині визначає, наскільки високо можна стрибати. Якщо віддаєте перевагу простій їзді, то вибирайте менш опуклий варіант і навпаки.

- Гриптейп або наждак — спеціальна наклейка, що знаходиться на верхній частині деки. Має шорстку поверхню, яка запобігає ковзанню підошви взуття.

 Ключові параметри під час вибору дошки: довжина та ширина. Від довжини залежить мобільність та швидкість, а від ширини — наскільки скейт підходить саме вам. Чим більший розмір взуття, тим ширше дека. Те саме й зростом. Якщо ви високого зросту, то буде зручно тримати рівновагу, якщо ноги стоятимуть широко.

 Крім того, чим важча дошка, тим складніше робити різні трюки.

- Підвіски або траки беруть на себе навантаження від ваги та поворотів. Ця деталь дозволяє повертати колеса у бік, куди нахиляється дека.

Найдешевші роблять із пластику. Як правило, вони не витримують вагу понад 50 кг. і найчастіше зустрічаються у бюджетних дитячих скейтбордах.

 Найякісні моделі виготовляють з алюмінію. Він відрізняється надійністю, високою міцністю та легкістю. У найдорожчих скейтах використовують комбіновані метали.

 Щоб визначити розмір підвісок, необхідно знати розмір коліс. Важливо, щоб колеса не виглядали з боків деки. Вони мають бути однієї ширини, а краще трохи вужчими, ніж дошка. В іншому випадку можуть виникнути проблеми на поворотах.

 Жорсткість можна регулювати самостійно за допомогою гайкового ключа.

 Для цього знадобиться вміння крутити гайку у потрібному напрямку. Вона знаходиться на центральному болті кожного траку. Якщо послабити підвіску, стає м'якшою, і ви зможете насолодитися плавним ходом по рівній дорозі.

- Колеса знаходяться під постійним навантаженням і стираються під час руху. Тому потрібно уважно підходити до вибору матеріалу, з якого вони зроблені.

 У дитячих та недорогих скейтбордах можуть виготовлятися з ПВХ — середній рівень жорсткості та зносостійкості.

 В ідеалі — це поліуретан, який забезпечує максимальну міцність до стирання об асфальт та інші поверхні.

 Від діаметра залежить швидкість. Колеса з великим діаметром повільні, але можуть долати великі відстані. Невеликий — дозволяє набирати швидкість швидше, але їхній розгін швидко спадає. Оптимальне значення для початківців від 52 до 60 мм.

 Також потрібно враховувати розмір та жорсткість. Якщо ви вперше стаєте на скейт, то вибирайте середні помірно м'які. Вони не дуже швидко набирають швидкість, але зручні в управлінні, легше долають нерівності.

 Хороші колеса обертаються вільно, без будь-якого гальмування і хитання, що свідчить про високу якість підшипників.

- Підшипники визначають можливість руху борду.

У стандартному скейтборді використовуються з типорозміром 608. Іноді поруч із маркуванням можна побачити буквене позначення:

 Z — підшипник з 1 пильником;

 ZZ — підшипник з 2 пильовиками;

 RS — підшипник з захистом від вологи, прослужить довше, ніж попередні аналоги.

 Вони також маркуються класом точності ABEC. Чим вище значення, тим обертаються з меншою вібрацією та тертям. Втім, на практиці різницю між ABEC-3 та ABEC-5 досить складно помітити.

 Ознайомившись з основними параметрами, не забувайте про свою безпеку.

 Крок 3: Захист.

 Навіть професійні скейтери падають. Новачку не уникнути травм, тому подбайте про покупку захисту заздалегідь: шолом, налокітники та наколінники.

 Залишилися запитання? Наші менеджери з радістю дадуть на них відповідь.

 Переходьте в каталог і вже зараз вибирайте скейтборд, який підійде саме вам.