Запчастини для самокатів
Знайдено: 1 - 12 серед 35 товарівКолеса для трюкових самокатів
За останні кілька років використання трюкових самокатів набуло великої популярності серед активних дітей та дорослих, що не дивно, адже їзда та трюки на самокаті чудово урізноманітнюють будь-яке дозвілля. Але слідом за бажанням придбати самокат, виникає питання, який із самокатів вибрати і на що звернути увагу насамперед?
Пильну увагу варто приділити колесам трюкового самокату, тому що саме вони є однією з головних його складових частин. Колеса безпосередньо контактують із дорожнім покриттям, впливають на швидкість руху, а також легкість виконання трюків. При виборі коліс слід звернути увагу на наступні параметри: жорсткість, розмір, наявність підшипників, матеріал колеса, тип колісного диска, вид шини, малюнок покришки.
Размір колес
Діаметр коліс впливає на стійкість, прохідність, маневреність самокату і в основному лежить в межах від 75 мм до 355 мм. Для трюкових самокатів цей діапазон скорочується до 100-120мм. Початківцям і молодшим райдерам варто звернути увагу на самокати з колесами 100-110мм, вони більш стійкі, але менш швидкісні, добре підійдуть для катання в парку. Для досвідчених райдерів підійдуть самокати із колесами 110-125мм, вони менш стійкі, але здатні розвинути високу швидкість, підходять для їзди на спеціальних треках. Існує практика з компромісним варіантом, який поєднує всі вищезгадані характеристики, при цьому на самокат встановлюється переднє колесо з більшим діаметром, ніж заднє.
Розглядаючи параметр ширини колеса, варто помітити, що широкі колеса мають більшу стійкість і меншу маневреність. Вузькі – більш маневрені та краще підходять для виконання трюків. Стандартна ширина колеса для трюкового самокату – 24мм.
Найбільш популярний матеріал для коліс трюкових самокатів – поліуретану. Він надійний, надмірно не шумить під час руху, має тривалий термін експлуатації. Дешевший аналог – колеса з полівінілхлориду (ПВХ), але й характеристики у них гірші. Гумові колеса зустрічаються дуже рідко, тому що мають низьку зносостійкість і погано переносять перепади температур. Силіконові – м'які та тихі, але так само, як і гумові, дуже швидко зношуються, тому ними найчастіше оснащують дитячі самокати. Для трюкового самоката вибирають колеса з цілісними шинами, вибір малюнка на шині не важливий і залежить тільки від переваг власника самокату.
Колесні диски бувають литі и шпицеві.
Литі диски лише трохи жорсткіші і міцніші за спицеві, коштують дорожче, тому вибір залишається справою смаку райдера. Диски виготовляються із пластику (нейлон) та алюмінію. Алюмінієві диски важчі і міцніші за пластикові, відрізняються більшою надійністю, тому при виборі коліс для трюкового самокату частіше віддають перевагу саме їм. У трюкових самокатах встановлюються підшипники класу ABEC-7 або ABEC-9. Чим вище цифра, тим точніше зроблено підшипник, менше його биття.
Підшипники класу АВЕС-9 забезпечують найкращий накат, але різницю між ними та підшипниками АВЕС-7 може відчути лише досвідчений райдер. Існує думка, що колеса трюкових самокатів краще обладнати підшипниками з меншою класовістю, оскільки зі зростанням класу точності збільшується і крихкість підшипників.
Жорсткість – один із основних параметрів при виборі коліс трюкового самокату. Чим жорсткіше колеса, тим більшу міцність вони мають, краще витримують навантаження та удари при виконанні трюків. Жорсткі колеса розвивають велику швидкість, але в той же час швидше виходять з ладу, їзда на них менш комфортна, вони менш стійкі, ідеально підходять для їзди на спеціальних спортивних треках. М'які колеса чудово підходять для катання на міських дорогах, їзда на них комфортна, вони забезпечують більшу стійкість та краще зчеплення з асфальтним покриттям, мають хорошу прохідність, але не розвивають великих швидкостей. При виборі жорсткості коліс також варто звернути увагу на вагу райдера, чим він більший, тим більшу жорсткість коліс слід розглядати. Жорсткість коліс самоката позначається літерою "а" і знаходиться в діапазоні від 50 до 101 одиниці. Виробник найчастіше вказує жорсткість на боці колеса, для трюкових самокатів вона зазвичай становить 88-90 одиниць.
Від вибору коліс для трюкового самокату залежить подальша його експлуатація, тому до цього вибору слід підійти більш ніж відповідально.